Jak utrzymać czystość podłóg jesienią?

2022-01-17 12:00:00

Zadbaj o podłogę dębową

Nadchodzi ta pora roku, że dbamy bardziej o siebie, o swoje zdrowie i kondycję. Tak samo warto zadbać o podłogi drewniane ArtFloors. Bo chociaż są wyjątkowo trwałe i wytrzymałe, zależy nam na ich jak najdłuższym użytkowaniu. I tak jak chronimy się od deszczu i jesiennej słoty, z taką samą dbałością zaopiekujmy się podłogą. W końcu nikt z nas nie lubi chorować.

Higiena podłogi drewnianej

Wystarczy trochę deszczu, a już nasze buty są ubłocone. Na pierwszej linii frontu dbania o podłogę dębową jest więc wycieraczka. Warto położyć przed wejściem taką, która pozwoli nam skutecznie pozbyć się resztek kamieni i piasku. Te mogą zarysować podłogę. Od razu do łazienki zanośmy mokry parasol, a resztki deszczu skapujące z płaszcza czy kurtki jak najszybciej wytrzyjmy. To taka pierwsza i podstawowa higiena. Dobrze też podkleić krzesła i stół filcowymi podkładkami. Często właśnie w jadalni podłoga jest najbardziej poprzecierana.

Zdrowa podłoga ArtFloors

Jesienią również przyjmujemy więcej witamin. To taka nasza tarcza ochronna. W przypadku podłogi drewnianej ArtFloors taką tarczę utworzą odpowiednie preparaty do mycia. Podłogi dębowe, dostępne w sklepie internetowym ArtFloors, wykańczane są olejem UV, lakierem UV, olejem oksydacyjnym. Są także postarzane. I w zależności od tego, jaką podłogę mamy, dobierzmy do niej odpowiedni preparat do mycia. Nasz przedstawiciel handlowy pomoże Wam nie tylko wybrać odpowiednią podłogę dębową do wnętrza. Opowie też, jakie preparaty są dla niej najlepsze.

Niezależnie od tego, czy nasza podłoga drewniana ArtFloors wykończona jest olejem UV, czy w inny sposób, przed myciem ją odkurzmy. Tak samo jak przed szczotkowaniem zębów warto je wypłukać i użyć nici dentystycznej.

A co, gdy przyjdzie jesienne przeziębienie? My ratujemy się lekami i wizytą u doktora. Takim lekarstwem dla podłogi dębowej będzie jej konserwacja i polerowanie — ręczne lub maszynowe. I znów — warto posłuchać przedstawiciela handlowego ArtFloors. Będzie dla Was i Waszej podłogi dębowej lekarzem pierwszego kontaktu. Dużo zdrowia!

Zapraszamy Państwa do śledzenia naszej aktywności również w mediach społecznościowych. Instagram / Facebook

Warto przeczytać:

Jak wybrać podłogę? Pomogą Ci bezpłatne próbki desek ArtFloors

Kolor podłogi ma bardzo duży wpływ na aranżację przestrzeni. Jego dobór jest bardzo istotny, ponieważ podłoga stanowi struktural...

Podłogi drewniane – wady i zalety

Podłogi drewniane od wielu lat cieszą się doskonałą opinią i dużym zainteresowaniem inwestorów. Są szlachetne, eleganckie i wytr...

Podłoga olejowana – jak o nią dbać?

Zastosowanie drewna dębowego to jedna z najszlachetniejszych form wykończenia podłogi. Bardzo dobre parametry technologiczne i u...