Jak wybrać podłogę? Pomogą Ci bezpłatne próbki desek ArtFloors

2022-12-28 12:00:00

Kolor podłogi ma bardzo duży wpływ na aranżację przestrzeni. Jego dobór jest bardzo istotny, ponieważ podłoga stanowi strukturalny element wnętrza, który rzadko zmieniamy. Metamorfoza kolorów ścian i wymiana mebli są znacznie łatwiejsze do bezproblemowego przeprowadzenia. Odcień podłogi w znacznej mierze determinuje końcowy efekt prac aranżacyjnych. Warto poświęcić mu należytą uwagę. W ArtFloors doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego na życzenie wysyłamy osobom zainteresowanym naszymi dębowymi podłogami warstwowymi bezpłatne pełnowymiarowe próbki.

Jak wygląda podłoga na żywo

Postrzeganie kolorów podłogi, które oglądamy w katalogu przez internet, może nie być w pełni wiarygodne. Odbiór wizualny poszczególnych odcieni może różnić się między innymi w zależności od kalibracji kolorów w ekranie monitora. Zamówienie próbek podłogi warstwowej w prosty sposób rozwiązuje ten problem. Pozwalają na przyjrzenie się z bliska wybarwieniu deski i bezpośrednie dotykowe zapoznanie się z jej fakturą. Co więcej, dzięki próbkom nie trzeba dokonywać wyboru szybko i pod presją czasu, co często ma miejsce w salonach z podłogami. Można poobserwować deski w pomieszczeniu przez dowolny czas, dając sobie możliwość spokojnego namysłu. Znacznie minimalizuje to ryzyko dokonania niewłaściwego wyboru. Próbka najwierniej oddaje atuty podłogi wykonanej z naturalnego drewna – jej unikalną fakturę, rysunek usłojenia oraz wybarwienie. Próbka to fragment podłogi, ma zatem wszystkie jej realne cechy i właściwości.

Odcień podłogi a oświetlenie

Światło wpływa na odbiór koloru. W dobrze doświetlonym pomieszczeniu, do którego dociera światło słoneczne, chłodne tony mogą wydawać się cieplejsze. Ciepłe tony ulegają zaś dodatkowemu uwydatnieniu i rozświetleniu. Uważa się, że w pomieszczeniach z małą ilością światła naturalnego niewskazane jest zastosowanie ciemnej podłogi. Nie jest to jednak żelazna reguła. Ciemne wybarwienie podłogi może sprawdzić się w gorzej doświetlonym pomieszczeniu na przykład, kiedy chcemy stworzyć buduarową przytulną sypialnię. W ubogim w światło słoneczne pomieszczeniu dzięki jasnej podłodze można natomiast uzyskać efekt rozświetlenia i wizualnego powiększenia pomieszczenia. Aranżacja zyskuje wtedy lekkości i świeżego charakteru. Warto pamiętać, że podłoga wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, aby nie zmieniała barwy pod wpływem działania światła. Chroni przed tym odpowiednio dobrany lakier bądź olej UV.

Kolor podłogi a meble

Dzięki próbkom deski dopasowanie koloru podłogi do mebli jest możliwe zarówno wtedy, kiedy mamy już meble w domu, jak i kiedy będziemy je wybierać w salonie bądź u stolarza. Zestawianie ze sobą różnych odcieni drewna wymaga dużego wyczucia. Czasami niedopasowanie do siebie dwóch wybarwień wydaje się oczywiste, nawet gdy nie widzimy ich bezpośrednio obok siebie. Zdarza się jednak, że dla właściwej oceny sytuacji konieczne jest obejrzenie obu wzorów jednocześnie, zestawiając je ze sobą. Podłogę i meble często dobiera się na zasadzie kontrastu. Przy ciemnych podłogach dobrze prezentują się jasne meble. Różnica odcieni nie musi być bardzo duża. Często wystarczające dla dobrego efektu są 2-3 tony. Jasne podłogi stanowią atrakcyjne tło dla ciemniejszych mebli. Kiedy podłoga odcina się od wyrazistych ścian, bezpiecznym rozwiązaniem jest wybranie odcienia mebli zbliżonego do koloru desek.

Połączenie dwóch rodzajów podłogi

Popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie w domu lub mieszkaniu dwóch rodzajów podłóg. Zazwyczaj jest to podłoga drewniana oraz płytki ceramiczne. Skorzystanie z próbek podłóg pozwala na weryfikację, czy wybrane materiały na pewno do siebie pasują. Pozwala uniknąć błędów, na przykład takich jak połączenie drewna o bogatym rysunku z wzorzystym gresem. Widząc wzór obu podłóg na żywo znacznie łatwiej jest zachować pożądany umiar. Ważna jest nie tylko możliwość obejrzenia na żywo koloru podłogi, ale również jego faktury. W zakresie kolorystyki nie jest konieczne dobieranie podłóg o zbliżonym wybarwieniu. Przeciwnie, bardzo ciekawie wyglądają również zestawienia połączone w oparciu o kontrasty. W przypadku, gdy łączymy ze sobą podłogę drewnianą i gres drewnopodobny (który kładzie się często w łazienkach) wskazane jest dobranie materiałów o jak najbardziej zbliżonej kolorystyce. Szczególnie ważne jest w takiej sytuacji też dobre dopasowanie do siebie rysunku drewna i jego imitacji na płytkach.

Próbki podłogi ArtFloors

Próbki drewnianych podłóg warstwowych ArtFloors są bezpłatne. Nie pobieramy również opłaty za ich wysyłkę. Odbywa się ona przy pomocy kuriera DPD. Czas oczekiwania na próbki wynosi do 4 dni roboczych od czasu złożenia zamówienia (1-2 dni robocze od chwili wysłania). Wszystkie wzory są dostępne od ręki. Na tej stronie można zamówić darmowe próbki naszych podłóg.

Warto przeczytać:

Jak wybrać podłogę? Pomogą Ci bezpłatne próbki desek ArtFloors

Kolor podłogi ma bardzo duży wpływ na aranżację przestrzeni. Jego dobór jest bardzo istotny, ponieważ podłoga stanowi struktural...

Podłogi drewniane – wady i zalety

Podłogi drewniane od wielu lat cieszą się doskonałą opinią i dużym zainteresowaniem inwestorów. Są szlachetne, eleganckie i wytr...

Podłoga olejowana – jak o nią dbać?

Zastosowanie drewna dębowego to jedna z najszlachetniejszych form wykończenia podłogi. Bardzo dobre parametry technologiczne i u...